Pracownia architektoniczna ZEW

Architekt Wnętrz Wrocław

Projektant Wnętrz

Projektowanie wnętrz Wrocław, Białobłoty, Pleszew, Konin

Projekty wnętrz Kontakt

biuro@pracowniazew.pl
+48 512 938 819

flow the work – innowacyjna przestrzeń biurowa

Współcześnie zmienia się całkowicie podejście do przestrzeni biurowych. Mają one być nowoczesne, designerskie, stymulujące do pracy, ale także pozwalające na wypoczynek i kontakt z naturą. Odpowiedzią na tak rozumianą kreatywną przestrzeń jest ten projekt, którego założeniami było stworzenie obiektu pływającej barki, będącej ikoną miejsca, nawiązującej formą do otoczenia i oferującej atrakcyjną przestrzeń nie tylko dla samych użytkowników biura, ale także mieszkańców Opola.
Celem projektu jest zbliżenie ludzi do natury i wody, przybliżenie im jej za pomocą umożliwienia wejścia na dach i chodzenia po płynnych wzniesieniach. Na wale przeciwpowodziowym znajdują się także miejsca do siedzenia z których można podziwiać okolice. Punkt gastronomiczny znajdujący się wewnątrz barki ma dodatkowo zachęcać przechodniów do zatrzymania się w niżej usytuowanej części barki. Przewidziane sa coworkingowe przestrzenie pracy. Bliska obecność wody, a także duże przeszklenia i otwartość na naturę są dużą zaletą dla pracowników.
Projektowany obiekt stworzony jets z materiałów bliskich naturze – konstrukcji złożonej z klejonego drewna. Otoczony jest roślinnością wodną. Duże przeszklenia częściowo przechodzące w mleczne szkło tworzą wrażenie jakby budynek wtapiał się w rzekę go opływającą.
współpraca przy projekcie: Anna Otlik

Share Project :

Inne projekty