Pracownia architektoniczna ZEW

Architekt Wnętrz Wrocław

Projektant Wnętrz

Projektowanie wnętrz Wrocław, Białobłoty, Pleszew, Konin

Projekty wnętrz Kontakt

biuro@pracowniazew.pl
+48 512 938 819

kawalerka z antresolą

poprzedni projekt

Projekt kawalerki z antresolą (25 m2 + 8 m2)!

Przestrzeń pobudza do działania, dodaje energii. Jednocześnie jest miejscem regeneracji i odpoczynku. Z uwagi na małą powierzchnię, mieszkanie jest bardzo elastyczne i praktyczne w swoich rozwiązaniach. Zastosowane zostały modułowe, rozkładane meble, które można przestawiać w prosty sposób – przez co idealnie sprawdzają się w przypadku np. wizyty gości. Pusta, biała ściana może stać się idealnym miejscem do oglądania filmów wyświetlanych przez projektor. Materiały użyte na podłodze, takie jak terazzo, wzorzysty gres czy panele drewniane sprawiają, ze utrzymanie czystości jest bardzo łatwe. Zabudowy meblowe są bardzo pojemne, ale skomponowane w taki sposób, by nie przytłaczały niewielkiej powierzchni. Kolorystyka balansuje pomiędzy spokojem naturalnych barw (oliwkowa zieleń, jasne szarości i biel) i energetycznym kontrastem (przydymiona czerwień), stymulując dobre samopoczucie mieszkańców.

Wykorzystanie modułowych mebli pozwala na stworzenie pojemnej zabudowy niskim kosztem. Idealnym rozwiązaniem dla małego mieszkania jest biurko, które w łatwy sposób (dzięki złożeniu blatu) może stać się niezależnym stołem lub dodatkową przestrzenią do przygotowywania posiłków. W aneksie kuchennym zastosowano lodówkę podblatową oraz małą zmywarkę, zajmująca tylko połowę modułu – dzięki temu zabudowa kuchenna jest lekka i wygląda estetycznie nawet w połączeniu z salonem.

Rozkładana, modułowa sofa w salonie jest idealnym rozwiązaniem dla małej przestrzeni – dzięki różnym konfiguracjom oraz możliwości rozłożenia, możemy ją w łatwy wykorzystać na wiele sposobów. Lustro w pełnej szerokości dodaje optycznie głębi, co w małym mieszkaniu jest nieocenioną zaletą. Według mnie liściaste rośliny we wnętrzu są najlepsza dekoracją, dając nam namiastkę natury w mieście!

Wykorzystane zostały szafki wiszące jako balustrada antresoli – dzięki swej szerokości dają poczucie bezpieczeństwa oraz moga stać się dodatkowym miejscem na odkładanie rzeczy lub ustawienie roślinności.

Dzięki lokalizacji regałów przy schodach, mamy do nich łatwy dostęp nawet przy dużej wysokości pomieszczenia. Jest to idealne miejsce do eksponowania książek, pamiątek z podróży, zdjęć rodziny czy przyjaciół – wszystkiego co wywołuje uśmiech na twarzy zaraz po przebudzeniu. Sam kolor, który jest intensywny w barwie ale jednocześnie stonowany odcieniem, pobudza nas do działania i dodaje energii. W połączeniu z roślinami będącymi u boku – idealny początek dnia!

poprzedni projekt Share Project :

poprzedni projekt
poprzedni projekt

Inne projekty