Pracownia architektoniczna ZEW

Architekt Wnętrz Wrocław

Projektant Wnętrz

Projektowanie wnętrz Wrocław, Białobłoty, Pleszew, Konin

Projekty wnętrz Kontakt

biuro@pracowniazew.pl
+48 512 938 819
Projektant wnetrz Pleszew
uproszczony model współpracy

Jak wygląda wspólny proces projektowania?

Projektant wnętrz Pleszew

Poznajmy się!

Jeśli masz pytania ogólne, co do terminów, cen, tego jak wygląda współpraca - zapraszam do kontaktu telefonicznego/ mailowego. Z chęcią rozwieję wszystkie wątpliwości.
Jeśli wszystko będzie Ci odpowiadać, umówimy się na spotkanie, żeby omówić szczegóły.

- zrobimy analizę Twoich oczekiwań
- ustalimy dokładny zakres współpracy (czy ma zawierać wizualizacje, rysunki techniczne, wspólne zakupy itd)
- uzgodnimy koszty projektu
- podpiszemy umowę
- wykonam odpowiednie pomiary (inwentaryzację) potrzebne do dalszej pracy

Zacznijmy od inspiracji i marzeń!

Z reguły myśl o swoim 'M' nie spada na nas z nieba, a kiełkuje od dzieciństwa. Z tyłu głowy mamy wszystkie wyobrażenia i małe marzenia, jak chociażby picie porannej kawy na szerokim parapecie lub huśtawka w salonie. Dlaczego by do nich nie wrócić? To najprzyjemniejszy etap, gdzie warto luźno pomyśleć i zrobić sobie burzę mózgów!

- zbierzemy inspiracje i przykłady tego, co się Tobie podoba
- zastanowimy się jak przełożyć wszystkie te elementy pomiędzy kilka ścian, które mamy do dyspozycji
- przygotuję układy funkcjonalne, model przestrzeni i na tej podstawie wybierzemy i ustalimy jedną wersję

Czas na projektowanie!

Po ustaleniu układu funkcjonalnego (rozmieszczenie ścian, elementów stałych, mebli) możemy przejść do komponowania kolorystyki, oświetlenia, materiałów, nadawania stylu i charakteru.

- wybierzemy materiały wykończeniowe
- pojedziemy obejrzeć, wybrać produkty w sklepach
- przygotuję rysunki:
rozmieszczenia elektryki,
rzutu posadzek (płytek, parkietu, innych),
rzutu sufitów,
widoki wybranych ścian,

- przygotuję realistyczne wizualizacje, obejrzymy projekt w wirtualnej rzeczywistości


projektowanie pleszew

Od ogółu do szczegółu!

Dobrze dobrane detale mają ogromne znaczenie, a ilość produktów w sklepach przyprawia o zawrót głowy. Jak tu coś wybrać? Niełatwo wszystko zgrać w spójną całość, dlatego chętnie pomogę w:

- wyborze dodatków, tkanin dekoracyjnych
- doborze lamp, opraw oświetleniowych

- wyborze obrazów, grafik
- przygotuję rysunki techniczne mebli na wymiar, pomocne dla stolarza

pytania i wątpliwości

Oczywiście tworzenie modelu to nie czarna magia i przeciętna osoba, która na co dzień pracuje na komputerze będzie w stanie sobie wymodelować pokój i zobaczyć jako tako przestrzeń. Oczywiście zajmie to trochę czasu, ale można.
Z tym, że projektowanie wnętrz to nie tylko tworzenie modelu. Papier i komputer przyjmie wszystko, rzeczywistość już nie 🙂 Projektując wspólnie przekazuję Wam swoją wiedzę zdobytą na kilkuletnich studiach, doświadczenie z prowadzonych projektów, spostrzeżenia z ciągłej obserwacji otoczenia, dużo ułatwień funkcjonalnych, a także informacje gdzie i jak kupić, żeby było taniej i lepiej.
Myślę, że naprawdę warto.

Absolutnie! Dobrze zaprojektowana przestrzeń to taka, w której się dobrze czujemy. Dopasowana przede wszystkim do jej mieszkańców. Z reguły realizacja projektu trwa kilka miesięcy, więc to ważne, żeby się wzajemnie polubić i otworzyć, opowiedzieć o swoich marzeniach. Wszystko należy dobrze przemyśleć, tak żeby uniknąć błędów irytujących nas przez następne lata.
Budżet ustalamy na początku i projekt jest dopasowywany również pod niego, nie na odwrót.

W sklepie/salonie łazienek/mebli z pewnością spotkasz doradców, którzy świetnie znają się na swoich produktach i z chęcią pomogą Ci któreś z nich wybrać. Oczywiście tylko ze swojego asortymentu. 
Tylko, że to jest doradztwo, nie projekt o którym pisałam wyżej. Pracowałam w trakcie studiów na takim stanowisku i mogę Ci zapewnić, że nie otrzymasz tam tyle czasu, zaangażowania, precyzji, inspiracji, takiej jakości modelu, wizualizacji, rysunków technicznych i wielu innych rzeczy. 
Po prostu – nawet, jeśli trafisz na odpowiedniego projektanta wnętrz to dziennie obsługuje on kilka, kilkanaście osób, nie ma czasu żeby odpowiednio nad Tobą się zastanowić. Nie może również oferować rozwiązań spoza swojego sklepu. 
Kolejną rzeczą jest to, że one nie są darmowe – cena projektu jest wliczona w materiały produktów. Często znajduje produkty nawet 30% tańsze niż w salonach z usługami projektowania.
Czy rzekomy darmowy projekt wnętrz to na pewno taka oszczędność?

Z reguły warunki współpracy omawiam wcześniej telefonicznie, a pierwsze spotkanie umawiam od razu na miejscu projektu. Dzięki temu ja mogę zobaczyć przestrzeń, a Państwo mogą mi dokładniej opowiedzieć o swoim wyobrażeniu i potrzebach. Jeśli po tym będziemy się we wszystkim zgadzać, to podpiszemy umowę i od razu mogę wykonać inwentaryzację przestrzeni. Zawsze wykonuję ją osobiście, żeby niczego nie pominąć, a także żeby uniknąć sytuacji gdzie ktoś mógłby to zrobić niedokładnie/pomylić się. Polecam się więc w szczególności jako projektant wnętrz na Pleszew, Wrocław, Jarocin oraz Konin.

Do każdego projektu przygotowuję zestawienie produktów, które zostały użyte i zaakceptowane. Jest tam podana nazwa, zdjęcie, link do strony lub sklepu gdzie można je znaleźć. Dzięki temu Państwa zakupy są ułatwione. Często umawiam się również na jedną, dwie wspólne wizyty w sklepach, gdzie wybieramy od razu produkty ‘na żywo’, zestawiamy ze sobą itd. 
Dzięki doświadczeniu mam również przetarte szlaki w wielu miejscach, mogę bezpośrednio skierować do sprawdzonych sklepów, sprzedawców, często zaproponować zniżki.

To zależy od kilku czynników, oprócz mojej dostępności czasowej – również od Twojej. Projektowanie wnętrz to nie jest coś, co ja przygotuję, wydam w dwa tygodnie i koniec. To proces, wzajemne rozmowy, dopracowywanie szczegółów. Z mojego doświadczenia wynika, że zawsze najefektywniej podejmuje się decyzje na spotkaniach, dlatego mimo tego że odciążam Cię z wyszukiwania produktów i błądzenia w szukaniu rozwiązań – musimy znaleźć czas na omówienie propozycji i podejmowanie decyzji. 
Zawsze na początku ustalamy kroki i terminy, których się trzymamy – ale jest to dość elastyczne. Możemy zamknąć projekt w miesiąc lub pół roku.

Najczęściej pracuję na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego – w miastach takich jak Pleszew, Konin, Jarocin, Wrocław i okolicach. Natomiast jestem otwarta na projektowanie wnętrz na terenie całej Polski, lub poza jej granicami. Nie wyobrażam sobie prowadzenia projektu zupełnie zdalnie, bez spotkania i zobaczenia przestrzeni na żywo – natomiast jeśli dany obiekt jest oddalony, wszystkie ustalenia możemy omawiać telefoniczne, a materiały tj. rzuty, animacje, wizualizacje, zestawienia wysyłam mailowo. Czy wykonuje więc projekty wnętrz zdalnie? Odpowiadam – jest taka możliwość.

Cóż, czym prędzej tym lepiej! Jeśli kupujemy mieszkanie u dewelopera – warto rozpocząć współpracę na etapie zmian lokatorskich, żeby dopasować mieszkanie do swoich potrzeb. Wtedy możemy oszczędzić sobie dodatkowych kosztów przerabiania np. elektryki, hydrauliki na własną rękę. 
Jeśli kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego – również mogę pomóc w wyborze. Tym bardziej, że czasami trzeba decydować szybko, a nie do końca wiemy co będziemy mogli łatwo zmienić, a co będzie nieopłacalne. Mając doświadczenie pracy z architekturą ‘na co dzień’ łatwo mogę zaproponować inny, bardziej funkcjonalny układ, nawet jeśli na dany moment mieszkanie jest nieustawne.